Junkers Ju 52   W.Nr. 6860

 

G6+JT

 

9./Transportgeschwader /TG/ 4

 

Ostravice okr. Frýdek-Místek  12.2.1944

 

 

Prozatím neznámá Ju 52 skončila svoji pouť pod vrcholkem Smrku /1276m./ v malebných Beskydech. O havárii se zachovala zmínka v obecní kronice v Ostravici. Zachovala se rovněž jedna unikátní fotografie vraku.

 

S kamarádem "Hopem" jsme se na Smrk vypravili v r. 2007.

     

 

 

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 03.05.2017

 

Pan Pavel Beroun ze Spolku historie letectví v Třebíči zaslal dokument z MZA Brno, který se vztahuje k nehodě této Ju 52. Díky tomuto hlášení je upřesněno datum události- stala  12. února 1944. Šestičlenná posádka v letounu zahynula, letadlo shořelo. Z hlášení je patrno, že v té době ještě nebyly známa identita stroje ani bližší okolnosti. Tyto informace se snad časem rovněž podaří doplnit.

Datum je již na webu doplněn, za poskytnuté hlášení děkuji!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 25.11.2018

Po roce a půl od poslední aktualizace nastal opět posun ve zjišťování  identity tohoto letounu. Panu Jiřímu  Šaškovi se povedlo dohledat Verlust k této havárii. 

Dle německých záznamů na Smrku havaroval tento stroj:

12.02.1944, 9./TG 4, Ju 52/3mg4e (W. Nr. 6860) "G6+JT", náraz do hor, 100 %
 
Zahynuli:
 
Fw. Franz Ribitzky, pilot
Uffz. Herbert Neumann, palubní radista
Ogefr. Alfred Schmidt, palubní mechanik
Ogefr. Karl Peter, palubní střelec
Uffz. Johann Frank, pasažér
Oberzahlmeister Walter Magerfleisch
 
Informace byly již doplněny do záhlaví tohoto případu. Díky Jirko!

 

Pavel Krejčí 3.2014